Redes Sociales

facebook.png
twitter.gif
youtube-logo.gif
Non hai eventos este mes.

LMMXVSD
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031



Próximos eventos
Eventos non próximos
INSCRICIÓNS ONLINE
Patrocinador

caixaruralgalega200.jpg
Institucións colaboradoras

concelleriadeportes.jpg

fundaciondeportegalego.jpg

ins_deportes.jpg
Lucus Caixa Rural Galega



bannerfotos.gif



Mrcores 17 Agosto 2016
COMEZAMOS A ESCOLA EN SEPTEMBRO
Erika, Mrcores, 17-Agosto-2016 13:06:28 //


O vindeiro martes 13 de septembro daremos inicio a nova tempada 2016/17 da escola do Club Atletismo Lucus.
Os horarios serán como en tempadas anteriores:

Os nacidos nos anos 2011-2010 que son a categoria prebenxamin teñen clase os mércore e venres de 18:00 a 19:00
Os nacidos nos anos 2009-2008 que son a categoría benxamin teñen clase os mércores a venres de 18:00 a 19:00

Os nacidos nos anos 2007-2006 que son a categoría alevin teñen clase os martes e venres de 18:00 a 19:30

Os nacidos nos anos 2005-2004 que son a categoria infantil teñen clase os martes, xoves e venres de 18:00 a 19:30

Os adestramentos terán lugar coma sempre no Estadio Gregorio Pérez Rivera, tanto na pista exterior como no módulo de atletismo que temos dentro do estadio.

Para mais información no correo do club atletismolucus©gmail.es ou no teléfono 664 321 302


Venres 10 Xuo 2016
Plan de viaxe a Valencia - Liga femenina 1ª división
Xabi, Venres, 10-Xuo-2016 00:20:46 //


PLAN DE VIAXE

  • O venres 10 de xuño saímos ás 16:00 na Av. Rodríguez Mourelo, fronte ó IES Lucus Augusti. Ás 16:15 pararemos nas pistas de atletismo.
  • Parada para durmir en Honrubia, hotel Moya.
  • O sábado pola mañá proseguimos vaixe ata Valencia e comemos fronte ó estadio.
  • Despois da competición volvemos a Honrubia a durmir.
  • O domingo pola mañá seguimos cara Lugo.

LISTA DE CONVOCADOS

Lembrade levar a roupa do club e DNI ou licencia federativa


Delegados: Adolfo e Jonás

100 ml.           ADIRATOU CAMARA
200 ml.           MIRIAN OTERO MARNTINEZ (N.)
400 ml.           PAULA FERREIROS
800ml.            LAURA ROSENDE
1500ml.          INES BLANCO
3000 ml.         SARA LOPEZ  LOPEZ
OBSTACULOS   MARTA CASANOVA
 100 M.V         ALICIA MERINO
400 M V          IRIA LOPEZ
MARCHA          MARISOL DIR PEREZ
PESO              MARIA RODRIGUEZ      VEIGA
MARTELO        LARA TEIJEIRO  
DISCO            LUCIA TEIJEIRO
XABALINA        ISABEL ALDARIZ
TRIPLE            ROSALIA RODRIGUEZ
LONXITUDE      NAZARET SINDE
ALTURA           SARA PINO
PÈRTEGA         RAQUEL LOPEZ AMADO
RELEVOS  4 x 400
                      INES BLANCO
                     MARTA CASANOVA
                     ROSALIA RODRIGUEZ
                     PAULA FERREIROS
RELEVOS  4 x 100    
                     ADIRATOU CAMARA
                     NAZARET SINDE
                     ALICIA MERINO
                     SARA PINO
RESERVAS
                     LAURA COPA PARDO
                    CARLOTA  ANSEDE MORENO




Xoves 02 Xuo 2016
CTO. GALEGO XUVENIL, XUNIOR, PROMESA
Erika, Xoves, 02-Xuo-2016 13:36:18 //


O vindeiro domingo 5 disputase en Vigo o Cto. Galego individual Xuvenil, Xunior e promesa.

Hora de saíada para os atletas e adestradores do Lucus, 6:45 na Avd. Rodriguez Mourelo, Instituto Lucus Augusti (Antiguo masculino)

Comida todos xuntos co Club.

Regreso o rematar a competición

OBRIGATORIO: Levar roupa de competición do Club, chandal do Club e DNI ou licencia federativa

Se non se viaxa con Club, obrigatotio avisar por teléfono ó 699 519 141 ou mandar mail o Club.

Delegado: Adolfo Vila e Rubén Arroxo.


CTO. GALEGO CADETE
Erika, Xoves, 02-Xuo-2016 13:31:49 //


O vindeiro sábado 4 disputase en Ferrol o Cto. Galego Individual Cadete.

Hora de saía para os atletas e adestradores do Lucus.  8:15 na Avd. Rodriguez Mourelo, Instituto Lucus Augusti (Antiguo masculino)

Comida todos xuntos o lado do estadio.

Regreso o terminar a competición.

OBRIGATORIO: Levar ropua de competición do Club e chandal, O DNI ou licencia federativa

Se non se viaxa co Club tedes que avisar por teléfono 699 519 141 ou mandando mail o correo do Club

Delegado: Adrián Carreria


Mrcores 18 Maio 2016
2ª XORNADA DE PRIMEIRA DIVISIÓN, BURGOS
Erika, Mrcores, 18-Maio-2016 10:18:26 //


O vindeiro sábado 21 de Maio, o Club desprázase a Brugos a dispùtar a 2ª xonrnada de Primeira División, disputada en Burgos. Nese encontro estaremos outros 4 equipos ó ISS-L`Hospitalet, UCAM- Cartagena, Image FDR, e o Lucus.

HORA DE SAÍDA: 8:00 do Sádabo na Avd Rodriguez Mourelo, Instituto Lucus Augusti (Antiguo masculino)
                                  8:10 das pistas de atletismo ,Estadio Gregorio Perez Rivera

Comida as 12:15 na area de servicio os Chopos, Villaherreros, Palencia.

Volta para Lugo o rematar a competición, pararemos no mesma area de servicio para coller uns bocatas e chegar o antes posible a Lugo.

Obrigatorio levar a roupa de competición do Club , o chandal e a Licencia federactiva ou DNI.

As chicas que acuden con Lucus son:

          100ml.           Sara Gomez España (E.A.L.) 
                                            Nazaret Sinde Lorenzo                                                 
200ml.Paula Ferreiros Fernández
Mirian Otero Martinez (Narón)
400ml.Nerea López Rodriguez
Paula Ferreiro Fernández
800ml.Carlota Ansede Moreno
Iria Causin (E.A.L.)
1500ml.Marta Casanova Vazquez
Paula Calvin Uriz
300ml.SAra López López
Paula Castro- Gil
OBSTACULOSInés Blanco Mendez
Marta Casanova Vazquez
100m valadosAlicia Merino Perez
Carmen Gomez Usero (E.A.L.)
400m valadosRosalía Rodriguez Gigirey
Laura Gonzalez Baldinger (Ourense)
PesoMaría Rodriguez Veiga (Naron)
Isabel Aldariz López
DiscoMaría Rodriguez Veiga (Naron)
Antia Novo Sande
MartieloLara Teijeiro Trigo
Laura Copa Pardo
XavalinaIsabel Aldariz López
Sara Varela Gomez
LonxitudNazaret Sinde Lorenzo
Alicia Merino Pérez
TripleAna Iglesias Amado (C.C.)
Enma Lorenzo Casas (Ourense)
AlturaSara Pino Fernandez
Uxia Sureda
PértegaRaquel López Amado
Raquel Peña Romero
Marcha
Leire Aramburu (E.A.L.)
4X100Raquel Peña Romero
Raquel Gutierrez De Velasco
Cristina Castedo Fernandez
Sara Pino Fernandez
4X400Rosalía Rodriguez Gigirey
Inés Blanco Mendez
Marta garcía Piñeiro
Rosario Sureda Gonzalez
  
  
  
  
  
  
  
  


Ir á páxina       >>  
Categoría de noticias